Okulumuz

Akıllı Çocuklar Anaokulu

Kuzey Ataşehir Şerifali bölgesindeki Akıllı Çocuklar Anaokulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokulları için hazırladığı mevzuata uygun olarak 2–6 yaş arası çocuklara eğitim sunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumudur.

Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortak projesi olan “Temiz Okul, Hijyen Okul” kapsamında “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan Şerifali’deki ilk anaokulu olmuş, üstelik bu bayrağı almaya ikinci kez hak kazanmış olup sertifikamız ve Beyaz Bayrağımız MEB tarafından Haziran 2016 da teslim edilmiştir.

Şerifali Kreş

Anaokulumuzun 500 m2’lik bir alana kurulu, 2 katlı müstakil binası, 400 m2 kapalı ve 300 m2 doğal çim bahçeli olup (tamamı öğrencilerimizin kullanımında) inşaat aşamasında modern ve butik bir anaokulu olarak tasarlanmıştır. Okul binamız herhangi bir konut, iş yeri veya plazadan dönüşen bir bina olmayıp temelden tamamen anaokulu amaçlı inşa edilmiştir. Sanat ve resim atölyesi ile müzik-bale ve jimnastik etkinlikleri için çok amaçlı sınıfı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişmeleri uzman psikoloğumuz tarafından devamlı olarak doğal ortamlarında gözlemlenmektedir. Çocuklarımız belirli aralıklarla özel hafta ve ulusal günlere uygun olarak dış gezilere, sanat atölyelerine, sinema ve tiyatroya götürülmektedirler.

Anaokulumuz konum olarak Tavukçuyolu, Ümraniye, Keyap, Modoko, İmes, Dudullu Organize Sanayi, Batı Ataşehir, Şerifali, Ataşehir bölgelerine son derece yakın bir konumda olup hem konut alanlarına hem de iş yerlerine yakınlığı nedenyle velilere ulaşımda son derece kolaylık sağlamaktadır. Bu bölgelerde çalışan velilerimizin sabah işe giderken çocuklarını bırakıp, akşam iş çıkışı alabilmelerine imkan sağlamaktadır. Çalışan velilerimizin çokluğu nedeniyle anaokulumuz hafta içi 07:30-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

“Dünya insanı olma” gereğinin mutlaka İngilizce dil bilgisinden geçtiğini çok iyi bilen ve bunu en temel felsefe olarak benimseyen anaokulumuz, yabancı dil eğitiminin daha okul öncesi dönemden başlaması gerekliliği ile tüm dünyada en çok tercih edilen “The Oxford English for Pre-school” sistemini uygulamaktadır. İngilizce eğitimlerimiz bir yabancı ve bir yerli öğretmenimiz tarafından hergün olacak şekilde planlanmıştır.